Застарілі поняття виховання. Устаревшие поняния воспитания

Чи можуть застарілі поняття виховання дідусів та бабусь заподіяти шкоду дитині?

Для багатьох батьків дідусі та бабусі є першим вибором для опіки над дитиною у робочі дні. Однак вони мають схильність до використання тих же методів, якими користувалися при вихованні власних дітей. Але деякі з цих методів і понять вже застаріли, тож відповідно до нового дослідження, можуть заподіяти шкоду дитині.

У дослідженні, яке було представлене на зібранні Академічних товариств педіатрів у 2017 році, було опитано дідусів та бабусь щодо різних методів і технік піклування про дитину.

Багато батьків вважають, що оскільки їх батьки вже виростили своїх дітей, то їх методи безпечні. Однак доктор Ендрю Адесман, голова розвиваючої та виховної педіатрії у Когенівському медичному центрі Нью Йорка і головний автор дослідження, стверджує, що це не завжди так.

Деякі виховні практики і установи змінилися з тих пір, як старше покоління було батьками 20 чи 30 років тому.

Коли Ви були дитиною, Вас, скоріш за все, не садили у автокрісло під час водіння авто, як рекомендують експерти. Також Ви могли куштувати тверду їжу у перші місяці життя або спати з важкими ковдрами та набивними (плюшевими) іграшками.

“Ви не повинні думати, що раз вони вже виростили дітей раніше, то вони експерти”, — говорить Адесман.

Вивчаючи глибину віри дідусів та бабусь у застарілі батьківські практики, Адесман та його команда виявили, що багато міфів сприймалися як правда.

Опитування пройшли 636 учасників з США, які самоідентифікувалися як дідусі та бабусі. У цій групі людей майже чверть не знала, що немовлят треба класти спати на спину, а не на живіт чи на бік. Неправильна позиція для сну — це головна причина смерті дітей у віці від 1 місяця до 1 року.

Коли старше покоління запитали, чи порізи краще гояться під бинтом (пластирем) чи без нього, 68% опитаних не знали, що рани потрібно закривати. Більшість, однак, знала, що олія не є належним засобом лікування невеликих опіків.

Хоча здається, що небагато змінилося, але загальновідомі знання десятиліття тому можуть становити загрозу здоров’ю та безпеці малих дітей.

44% дідусів та бабусь погодилися, що “крижані ванни — хороший спосіб збити високу температуру”. Насправді ж, такі ванни тягнуть за собою ризик гіпотермії.

“Багато хто вважає, що крижані ванни можуть збити гарячку. Звичайно, це звучить логічно, але небезпечно класти дитину у холодну воду, бо Ви можете знизити температуру тіла занадто сильно”, — говорить Адесман.

Він рекомендує старшому поколінню користуватися тими ж ресурсами, які батьки вивчають для піклування про дитину, а саме сучасні авторитетні інтернет-портали та блоґи спеціалістів.

Каліфорнійський педіатр Таня Альтман, яка не була одним з організаторів дослідження, говорить, що це сигнал не лише для піклувальників, але і для педіатрів. Лікарі повинні бути впевнені, що вони адекватно інформують усіх, хто займається вихованням дітей. І хоча дослідження фокусувалося на бабусях та дідусях, Адесман та Альтман обоє визнають, що інші можуть робити ті ж самі помилки. У попередньому дослідженні Адесман опитував педіатрів і виявив, що лише 24% відповіло на усі 12 питань про базову безпеку вірно.

У своїй практиці Таня Альтман чує багато подібних міфів про піклування не лише від старшого покоління, а й від самих батьків. “Я б хотіла, щоб про результати цього дослідження дізналося якомога більше батьків. Я думаю, люди будуть здивовані”, — каже вона.

Висновки:

Якщо дідусь і бабуся допомагають піклуватися про Вашу дитину, то не думайте, що вони, за замовчуванням, знають, що і як краще робити. Звичайно ж, вони ні в якому разі не бажають нашкодити, просто багато чого змінилося з тих пір, як вони були батьками самі. Тож не буде лишнім залишати їм інструкції, що треба (і не треба) робити з дитиною. Просто старайтеся дотримуватися спокійного і доброзичливого тону, а не читати їм лекції. Все-таки, вони Вам допомагають =)

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)