Як невірність батьків впливає на дітей

У наш час розлучення та неповні сім’ї — це реальність, яку не можна ігнорувати. Причини можуть бути абсолютно різними, і у деяких випадках розірвання шлюбу можна розглядати навіть з позитивного боку. Але є одна причина, яка руйнує не лише сім’ю, а й майбутнє дитини. Це — подружня зрада одного з батьків. Зрадник робить боляче не лише своєму партнеру, а й наносить величезну травму дитині.

У цій статті ми розповімо про 7 сценаріїв, які можуть чекати дитину у майбутньому, якщо вона дізнається про невірність батьків.

Як вплине на дитину невірність батьків:

1. Вона теж буде зраджувати

За даними психологів, у майбутньому зраджують 55% дітей, у родині яких сталася така ситуація. Так відбувається тому, що батьки слугують прикладом для своїх дітей. Як би дітей потім не виховували і не наставляли на шлях істинний, вони будуть копіювати помилки батьків у більшості випадків.

2. Страх і параноя

Для дитини немає нічого гіршого за зраду. Картина сварок через зраду може дуже сильно відбитися у її пам’яті та підсвідомості. Дитина буде рости невпевненою у собі та підозрювати всіх оточуючих у невірності. Будь-які її стосунки будуть супроводжуватися страхом. Є велика ймовірність того, що у дорослому житті вона буде занадто ревнивою.

3. Втрата довіри і закритість

У майбутньому діти будуть боятися не тільки заводити сім’ї, а й втратять довіру до будь-кого. Їм буде важко заводити друзів, у компанії вони завжди будуть мовчазні.

4. Невпевненість у собі

У людини, яка пізнала зраду, зростає невпевненість у собі. Такі діти будуть уникати довгих стосунків і відмовлятися від зближення з іншими людьми через страх бути покинутими. Або ж самі будуть кидати інших і розривати відносини, щоб цього не зробили з ними.

5. Втрата віри у щасливе сімейне життя

Діти можуть стати дуже дратівливими та капризними. Навіть якщо родина не розпадеться через зраду, вони все одно не будуть довіряти батькам. Скоріш за все, поняття любові для них погасне. Навіть у майбутньому вони можуть не йти на емоційний зв’язок, а лише на тілесний.

6. Вибір одного з батьків

Деякі батьки починають ділити дитину, або ображена сторона починає налаштовувати її проти зрадника. Так робити не можна. У будь-якому випадку дитині потрібні обоє батьків. Подібні війни та поділ будуть тільки породжувати у дитині невпевненість, невизначеність і ненависть до обох.

7. Травма на все життя

Роки будуть йти, а пам’ять про зраду когось з батьків залишиться. Дитина буде шукати у своїх майбутніх стосунках підступ, порівнювати поведінку партнера зі зрадником. Загалом обстановка буде завжди загостреною.

Тож краще подумати двічі, перш ніж зраджувати партнера, особливо якщо у Вас є діти! Навіть якщо вже так сталося, не варто робити дитину свідком сварок та душевних травм.

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)