Строге виховання. Строгі батьки

У наш час прийнято вважати, що батьки виховували нас неправильно. Що усі ми виросли травмованими, закомплексованими та нещасними, тому що строге виховання нібито не включає поняття “особистість”, “вибір” та “свобода”.

Багато психологів та посібників для молодих батьків радять давати дитині більше свободи та менше обов’язків. Однак спостереження показують інше. Еріка Рассон, професор Ессекського університету, провела дослідження, яке показало, що у строгих та вимогливих матерів виростають успішні діти.

Строгі батьки

Варто одразу зазначити, що строгість не має нічого спільного з фізичним чи моральним насиллям. Тут мається на увазі вимогливість та обмеження, але ніяк не ремінь та гречка. Дослідження базувалося на опитуванні більше 15 000 дітей у віці 13-14 років протягом 6 років. Так ось, у дітей, батьки яких були доволі строгими, набагато більше наполегливості та впевненості у собі.

Це може здатися дивним, але у вимогливих та строгих мам діти ставали успішними. Діти, у яких були наполегливі та непоступливі матері, часто закінчували коледж та отримували хорошу роботу. Результати дослідження показали, що у дівчаток з такими мамами, на 4% менше ймовірність ранньої вагітності.

“У багатьох випадках ми досягаємо успіху, роблячи те, що вважаємо найбільш зручним для нас, навіть якщо це йде проти волі наших батьків. Але як би ми не старалися уникати наших батьків, будь-які їх рекомендації впливають на рішення, що ми приймаємо. Однак ми вважаємо, що усе вирішуємо самі”, — говорить Рассон.

Навіть дивлячись на приклади з нашого життя, можна помітити, що результати дослідження вірні. Наприклад, батьки в ультимативній формі забороняли тобі спілкуватися з Колею з другого під’їзду чи з Танею, яка сидить за останньою партою. І навіть пояснювали, чому саме цього не варто робити.

Звісно, ти не зважала на заборони і спілкувалася з ними, але вже більш уважно приглядалася до цих людей. Зрештою ви все одно переставали спілкуватися, і ти розуміла правоту батьків. Результат: у зрілому віці ти автоматично вираховуєш потрібних тобі людей.

Або поки твої подружки у 13-16 років бігали по дискотеках і цілувалися з хлопчиками, тебе змушували робити уроки, грати на фортепіано, встановлювали комендантський час. Зрештою подружки вступили у ПТУ чи завагітніли, а ти стала студенткою хорошого ВНЗ, познайомилася з хорошим хлопцем і завела корисні знайомства. Знову строгі обмеження пішли на користь.

Відомо, що у дітей, вихованих у строгості, хороше почуття відповідальності. Ти непомітно для себе самої підтримуєш порядок, оплачуєш рахунки, вчасно ходиш до лікаря і робиш ще тисячу дрібних справ, які примушують інших людей нервувати. А тебе ні. Ти просто до цього звикла.

Тож контролюйте життя своєї дитини. Але не просто обмежуйте її свободу чи забороняйте щось, а пояснюйте, чому саме так. Звичайно, дитина буде противитися цьому, особливо у підлітковому віці, але у подальшому житті Ваші правильні настанови перетворяться на правильні пріорітети та переконання дитини. Діти, що росли у вседозволеності, батьки яких робили усе замість них, зрештою виростають егоїстами, які не дбають про інших, у тому числі і про своїх батьків, так як звикли, що їм усе дається саме собою і за просто так.

Детальніше про різні стилі виховання та їх переваги і недоліки Ви можете прочитати у нашій статті 4 стилі виховання і типи батьків”.

Також Ви можете подивитися у нас каталог іграшок якими можна зацікавити дитину, за допомогою яких Ви зможете розвивати самостійність та інтелектуальний розвиток дитини.

Розкажіть нам у коментарях свою думку з цього приводу. Яким методам виховання дітей Ви надаєте перевагу?

Якщо сподобалася стаття, ставте лайк і діліться у соцмережах.

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)