Ефективна взаємодія з вчителем дитини

Немає значення, скільки років Вашій дитині, батьки можуть впливати на її шкільний успіх, виражати свої зауваження чи занепокоєння і плідно використовувати зустрічі з вчителем дитини. Ось деякі поради щодо ефективної взаємодії з вчителем дитини.

Хороший початок

Написання короткої записки вчительці на початку навчального року може задати позитивний тон Вашому подальшому спілкуванню. Розкажіть їй про сильні і слабкі сторони у навчанні своєї дитини та її інтереси. Також додайте свої контакти: номер телефону, e-mail адресу. Попросіть повідомляти Вам усі зауваження, які у неї можуть виникнути стосовно Вашої дитини.

Протягом перших кількох тижнів найважливіше, що Ви можете зробити, — це прочитати чи прослухати уважно усі інструкції від вчителя. Це буде ключем до розуміння шкільних правил та розпорядку. Коли Ви відвідуєте школу і слухаєте про розклад занять, особливо звертайте увагу на очікування вчителя стосовно батьків. Наприклад, якщо Ваша дитина буде навчатися читати, вчителька може говорити про те, як бути хорошим ментором з читання вдома і вести читацький щоденник. Дізнайтеся, як вчителю буде зручніше залишатися з Вами на зв’язку. Однак батьківські збори та інші подібні зустрічі не найкращий час, щоб довго і детально обговорювати Вашу дитину.

На батьківських зборах вчителі інколи запитують про допомогу від батьків. Батьки можуть допомагати у міру своїх сил. Якщо Ви працюєте і не можете прийти до школи вдень, то Ви все ще можете допомогти з організацією шкільної екскурсії, зателефонувавши іншим батькам і т.п. Більшість вчителів все ж розуміють, якщо у Вас немає змоги допомогти, і не будуть на Вас тиснути.

Готуйтеся до батьківських зборів

На перших же батьківських зборах Ви отримаєте інформацію про успіхи своєї дитини. Це також хороший час, щоб започаткувати дружні відносини з вчителькою. Ви повинні запланувати свою розмову з вчителькою ще до того, як потрапите на збори. Подумайте про позитивні речі, які можете їй сказати, а також про проблеми, що Вас турбують. Можете зробити короткі нотатки, щоб нічого не забути.

Якщо Вам не подобається, як проходить навчальний рік, уникайте відкритої критики вчителя. Пам’ятайте, що Ви з вчителем на одній стороні, Ви обоє хочете зробити, як краще для Вашої дитини.

Якщо вчителька скаржиться на Вашу дитину, розпитайте її про проблему більш детально, щоб знайти її вирішення разом. Наприклад, якщо вчителька говорить, що Ваша дитина вперта, запитайте, що це значить. Це може означати, що дитина вступає у конфронтацію з вчителькою, або ж просто те, що інколи їй доводиться просити Вашу дитину 2-3 рази, щоб та перестала малювати і приєдналася до групової активності класу.

Після зборів, важливо відслідковувати проблеми, які зауважила вчителька. Якщо у дитини проблеми з читанням, наприклад, то відслідковуйте її прогрес більш детально і призначте ще одну зустріч з вчителем через місяць, щоб дізнатися, чи покращується ситуація.

Вирішуйте конфлікти шанобливо

Ви, скоріш за все, можете вирішити більшість проблем на батьківських зборах або за допомогою 2-3 додаткових дзвінків вчителю. Однак, якщо Ви з вчителькою ніяк не можете знайти спільну мову у багатьох випадках протягом навчального року, кращою ідеєю буде запросити завуча чи директора бути Вашим посередником і запропонувати вирішення проблеми. Намагайтеся зберігати позитивне ставлення. Якщо Ви будете просто атакувати вчительку, директор скоріш за все буде ставати на її захист замість того, щоб вислухати Вашу точку зору.

Зберігайте відкриту комунікацію

Під час навчального року тримайте вчителя у курсі важких ситуацій вдома, як-от смерть улюбленої тварини чи майбутнє розлучення. Вчителі також потребують відгуків щодо домашніх завдань. Якщо домашнє завдання забирає у Вашої дитини довгі години на його виконання, напишіть вчительці записку. Таким чином вона зможе підкоригувати об’єм роботи наступного разу. Не лишнім будуть і позитивні відгуки. Якщо вчителька дізнається, що Вашій доньці, наприклад, дуже сподобався невеликий експеримент з хімії у класі, то вона буде знати, що треба буде робити більше саме таких занять, для заохочення мислення та цікавості у дітей.

Підтримання хороших відносин з вчителькою також допоможе Вашій дитині почуватися більш комфортно і впевнено у класі. Вона буде знати, що Ви працюєте разом, щоб у неї був радісний та продуктивний рік.

Легкі кроки для створення чудових відносин

Залишайтеся на зв’язку

Представтеся вчителю, як тільки у Вас буде така можливість і дізнайтеся, як їй буде зручніше з Вами спілкуватися: по телефону, записками чи по електронній пошті.

Запропонуйте допомогу

Запропонуйте свою допомогу у класі, побудьте супроводжувачем на шкільній екскурсії або виступіть перед дітьми з розповіддю про професії і кар’єру. Якщо Ви не можете взяти на себе подібні зобов’язання або ж працюєте повний день, запитайте вчительку, що Ви можете зробити, щоб допомогти їй у роботі. Купівля канцелярії та ксерокопії навчальних матеріалів теж можуть стати у великій нагоді.

Будьте відкритими для зауважень

Спробуйте не ставати у захисну стійку, якщо вчителька конструктивно критикує Вашу дитину. Якщо у Вашої дитини є проблеми, то просто запитайте, що Ви можете зробити для їх вирішення.

Що вчителі не люблять і чого Ви маєте уникати

Отримати клеймо набридливих і дратуючих батьків легше, ніж Ви думаєте. Вчителям не подобається, коли батьки:

 • Критикують і сперечаються з вчителем перед дітьми
 • Говорять з вчителькою так само, як зі своїми дітьми
 • Посилають хвору дитину на заняття
 • Часто відвозять дитину у школу запізно або забирають раніше кінця занять
 • Кладуть солодощі з обідом, незважаючи на прохання цього не робити
 • Не читають записки від вчителя і не підписують бланки з дозволами
 • Телефонують вчителю додому без будь-яких серйозних підстав
 • Відправляють дитину до школи без необхідних матеріалів
 • Занадто багато допомагають з домашніми завданнями
 • Забувають покласти обід або гроші на обід
 • Намагаються розпочати обговорення своєї дитини перед самим початком занять
 • Просять вчителя порівняти свою дитину з однокласниками
 • При виникненні проблеми йдуть до завуча чи директора замість того, щоб спочатку обговорити це з вчителем.

Ефективна взаємодія з вчителем допоможе як Вам, так і Вашій дитині. Дотримуйтеся цих неважких порад для підтримання хороших відносин. Вам також буде корисна стаття “4 основні проблеми дитини у школі: правильний підхід до вчителя“.

Ставте лайки, якщо сподобалося, і пишіть у коментарях про свої успіхи та проблеми у спілкуванні з вчителями.

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)