Рекомендації лікарів для профілактики захворювань

Сухий кашель і нежить, біль у животі та інші негаразди у дітей — з усім цим батькам доводиться боротися постійно. Інколи місія з зупинки нашестя мікробів здається майже неможливою для виконання. «Коли дитина приходить додому з вірусом на шкірі рук, то через 4 години цей вірус буде вже на 90% поверхонь у цьому домі», — розповідає мікробіолог і доктор медицини Святослав Геращенко. Перш ніж опустити руки, знайте: є шляхи боротьби з усіма цими шкідливими бактеріями і вірусами. І хоча ми не можемо Вам обіцяти, що Ви завжди будете на 100% здорові, однак ці перевірені і рекомендовані лікарями поради з гігієни і профілактики захворювань значно допоможуть Вашій родині.

Поради з гігієни та профілактики захворювань

Мийте руки. А потім користуйтеся ще й дезінфікуючим засобом.

Ви, звичано ж, знаєте, що часте миття рук — це перший і найефективніший засіб захисту від шкідливих мікроорганізмів, однак його одного замало. Більшість людей, як дорослі, так і діти, не миють руки достатньо довго і ретельно, щоб знешкодити усіх мікробів. Ви повинні мити руки мінімум 20 секунд! Дослідження ж показують, що більшість людей миють руки лише протягом 11 сек.. Навчіть дітей мити руки довший час, користуйтеся для цього таймером, або проспівайте куплет з пісні під час миття. Також звертайте увагу на те, щоб мило і вода потрапляли не тільки на долоні, а й на зворотний бік рук, між пальцями, під нігтями. Після миття, нанесіть на руки ще й дезінфікуючий засіб, щоб знищити усіх мікробів, що залишилися. Дезінфектор на основі спирту найбільш ефективний, неспиртові дезінфектори також стануть у нагоді, якщо Ви віддаєте перевагу їм.

«Наші дослідження показують, що застосування дезінфікуючого засобу після миття рук 1-3 рази на день зменшує ймовірність зараження у домі на більш ніж 90%», — каже доктор Геращенко. Також допомагає використання рідкого мила, оскільки мікроби можуть залишатися на поверхні шматків твердого мила, і витирання рук одноразовими паперовими рушниками або ж призначення свого рушника для рук для кожного члена родини. Найважливіший час для миття і дезінфекції рук — тоді, коли кожен член родини приходить додому з іншого місця: школи, роботи, вулиці, дитячого майданчика тощо. Саме у цей час Ви приносите додому нові мікроби. Інший необхідний час для миття рук:

 • Перед, під час і після приготування їжі
 • Перед прийомом їжі
 • Перед піклуванням про хворого і після нього
 • Перед обробкою рани чи поріза і після цього
 • Після користування туалетом
 • Після зміни підгузків малюку або після допомоги дитині у користуванні туалетом
 • Після висякування носа, кашлю чи чхання
 • Після того, як погладили тварину, доторкнулися до її їжі чи прибрали її туалет
 • Після годування тварини чи подавання їй її іграшок
 • Після того, як прибираєте чи торкаєтеся сміття

Дезінфікуйте так часто, наскільки можливо

Запитайте кожного, де у домі найбільш заселене мікробами місце, і вони Вам скажуть, що це сидіння унітаза. Однак кухонні столи, раковина і губка для миття посуду, взагалі-то, навіть гірше, оскільки вони вбирають мікроби з продуктів харчування і розповсюджують їх так само, як і наші руки. Мийте їх частіше з дезінфікуючими розчинами чи спреями. І користуйтеся паперовими рушниками для витирання кухонних поверхонь замість губок. Це саме стосується і поверхонь у ванній кімнаті. Часто міняйте кухонні губки для миття, можете також прокручувати їх у мікрохвильовці 1-2 хвилини для дезінфекції. Не забувайте і про губки для купання, оці милі пухкі кульки-спонжі, якими Ви миєте себе і дітей. Вони також зазнають значного впливу мікробів.

І це ще не все! Електроніка також може бути розсадником для мікробів. Навіть у місяці, коли грип і застуди бувають рідко, є хорошою практикою часто протирати електронні прилади дезінфікуючими серветками. Найгіршими поганцями у цій категорії є мобільні телефони, тому що вони подорожують з Вами всюди, збираючи на собі мікроби. Неелектронні види іграшок потребують дезінфекції також: м’які іграшки можна прати у пральній машині, інші — протирати у кухонній мийці чи за допомогою серветок. Особливо це треба зробити після того, як дитина перехворіла. Ось іще список речей, які треба часто мити і дезінфікувати:

 • Ручки дверей
 • Ручка і кнопки плити
 • Ручки холодильника і мікрохвильовки
 • Перемикачі і регулятори кранів
 • Кнопки ввімкнення світла
 • Ручки зубних щіток
 • Гаманці
 • Портфелі
 • Рушники
 • Миски та іграшки для тварин

Провітрюйте приміщення

Є причина, чому зима — головний сезон хвороб: усі сидять у тісному просторі, а опалення ганяє по колу одне і те ж забруднене повітря. Навіть взимку у ясну погоду користуйтеся нагодою і відкривайте вікна, щоб провітрити житло. Якщо ж Ви не можете це зробити (наприклад, у погану і холодну погоду), то покупка очисника повітря — наступний найкращий спосіб. Обов’язково беріть модель з високоефективним фільтром і міняйте його так часто, як рекомендується виробником в інструкції, інакше очисник повітря буде ганяти ті самі мікроби туди-назад. Зволожувач повітря також є хорошим вибором, тому що сухе повітря дозволяє мікробам довше виживати, а більш зволожене, крім боротьби з бактеріями, до того ж ще й полегшує кашель.

Не діліться напоями та столовими приборами

У нас у всіх у роті повно бактерій та вірусів, хоча ми і виглядаємо здоровими. Мікроорганізм може не викликати симптомів протягом 24 годин, поки закріплюється у тілі. У Вас може бути імунітет якраз до цього мікроба, що оберігає Вас від захворювання, а інший же член родини, який щойно надпив з Вашої чашки, може не мати такого захисту. Старайтеся уникати спільного користування посудом, кухонними приладдями і приборами та іншими речами, які вступають у контакт зі слиною. І вже ж точно не треба дезінфікувати соску для дитини у власному роті! Краще також давати дітям у школу свою пляшку з водою, щоб вони уникали місць зі спільною питною водою.

Споживайте здорову їжу та напої

Здорове харчування зберігає імунну систему сильною, тож вона може боротися з різноманітними інфекціями та мікробами. Збалансована дієта, багата на свіжі фрукти та овочі, забезпечує організм необхідними вітамінами, мінералами та антиоксидантами.

Також дуже важливими є пиття води у значній кількості: гарне зволоження організму має значний позитивний вплив на імунну систему, тому що допомагає доставляти кисень до клітин, таким чином тіло функціонує потрібним чином, а нирки виводять токсини. Вода також допомагає в утворенні лімфи, рідини, що переносить лейкоцити, які борються з інфекціями, по всьому тілу. Зведення до мінімуму споживання цукру є також надзвичайно важливим для здоров’я. Надлишок цукру сприяє хронічним запаленням і знижує здатність імунної системи протистояти хворобам. Натуральні цукри у фруктах та овочах нешкідливі. Проблема саме у цукрі, який додають у напої, солодощі та перекуси у магазинах. Перевіряйте етикетки на наявність і дозу цукру, а також намагайтеся тримати споживання цукру у родині на рівні не більше 25 г (6 чайних ложок).

Дотримуйтеся цих рекомендацій лікарів для профілактики захворювань і будьте здоровими! Ставте лайк, якщо корисно =)

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)