Промахи батьків у вихованні

Як не старайся створити враження, що твоя дитина найвихованіша у світі, не вийде, якщо є серйозні педагогічні помилки. Завжди знайдуться ситуації, які відразу виявлять промахи батьків у вихованні.

1. Звичка перебивати

Фраза «Не перебивай!» не працює.

Тому дитині потрібно вчитися чекати своєї черги в бесіді щодня і в домашній обстановці — під час сімейної вечері або Вашої розмови по телефону з колегами. Наприклад, перед тим як подзвонити комусь, можна сказати дитині:

  • «Зараз я буду розмовляти по телефону, і мене не можна буде відволікати. Я закінчу говорити, коли стрілочка на кухонному годиннику дійде до цієї цифри!»

2. Дитина чіпає товари в магазині або наполегливо просить їх купити

Важливо, щоб дитина навчилася стримувати свої бажання, оскільки все, що продається, купити неможливо, та й не потрібно. Їй здається, що Ви берете в магазині речі без будь-якої мети, вона не розуміє, що у Вас є якийсь певний список покупок. Тому перед походом в магазин потрібно підготуватися.

  • Разом складіть список покупок (для дітей, які не вміють читати, можна малювати картинки). І нехай в магазині дитина буде захоплена цим папірцем і уважно стежить за виконанням плану.

3. Не говорить ввічливих слів

Чим раніше ви почнете виховувати ввічливість у дитини, тим краще. Але одні діти легко засвоюють ці норми, а іншим це дається важко. Покажіть дитині «магію» ввічливих слів: не виконуйте її прохання («Дай мені») без слова «будь ласка». Вітайтеся, прощайтеся і дякуйте першими, не чекаючи, коли про це згадає дитина.

4. Не знає меж

Звичайно, дитині важко усвідомити, що є інформація, якою не слід ділитися зі сторонніми. Дитина живе без почуття сорому або ніяковості, у неї ще немає досвіду, коли розголошені «секрети» зіграли б з нею злий жарт. А ось батькам «витівки» дітей можуть дійсно трохи попсувати життя. Наприклад, малюк на вулиці може вказати на жінку і сказати щось на кшталт: «Мама, дивись, яка тітка товста».

Як же вберегтися від таких слизьких моментів?

  • Спробуйте ввести таке поняття, як «домашній секрет», яким Ви будете позначати все, що не повинно бути розголошено стороннім людям.

5. Боїться відійти від вас

Коли дорослі штучно створюють бар’єри для нормальної активності, дитина боїться відійти від батьків. Адже в її голові вже стоїть чітка установка, що якщо вона залізе на гірку, то обов’язково впаде; якщо вона скотиться з гірки, обов’язково порве одяг, і т.д.

  • Тому, коли дорослий, перебуваючи в доброму гуморі, раптом дозволяє побігати по майданчику, малюк боязко озирається і обирає не ризикувати «життям» заради хвилинного задоволення.

6. Чіпляється до чужих дорослих

Якщо дитина з легкістю може заговорити з незнайомою людиною про що завгодно, це може свідчити про те, що вона росте в сім’ї, де панує довіра. Але також це може говорити і про те, що дитина не знає, що у дорослих можуть бути якісь інші інтереси. Яскравий приклад: батьки не можуть зайнятися своїми справами, тому що намагаються присвячувати 100% часу своєму чаду.

  • Не дивно, що у дитини не формуються уявлення про те, що у інших людей є потреби, відмінні від її бажань.

Чи були у Вас ситуації, що виражають промахи батьків у вихованні? Знайшли у цих пунктах щось своє? Пишіть нам у коментарях =)

Джерело

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)