Найкращі поради для батьків від експертів

Що Ваш лікар, няня, вчителька та інші профі хотіли б Вам сказати, але ніколи не насміляться! Читайте їх поради для батьків у нашій статті.

Вчителька молодших класів

— Скажіть нам те, що ніколи б не сказали батькам у лице.

— Якщо батьки не дотримуються моїх настанов, я вважаю, що їх дитина не буде дотримуватися також. Я даю детальні інструкції: наприклад, заповнити форму до такого-то числа, не телефонувати, а написати на Вайбер, не класти цукерки дітям разом з обідом. Як тільки батьки порушують мої правила, це створює також упередження проти їх дитини. І більшість вчителів почуваються так само.

— Так, неприємно… Щось ще?

— Найбільш небажані вчителю слова по закінченні уроку від батьків: «Добрий день! У Вас є хвилинка?» Ми цього терпіти не можемо. Врешті-решт, домовляйтеся про зустріч, а не підходьте коли завгодно, щоб поговорити про свою дитину.

— Яка найбільша таємниця серед вчителів?

— Так само, як Ви маєте улюбленого вчительку і хочете, щоб вона і далі навчала Вашу дитину у наступних класах, так і ми маємо улюблених учнів, яких хотіли б бачити у своєму класі. Як же стати такою улюбленою сім’єю? Починайте кожний навчальний рік, запитавши вчительку, яких речей їй не вистачає у класі. Вона може попросити Вас про клейкі кольорові листочки для записів, якусь настільну гру для дітей, канцелярію тощо. Ви витратите зовсім небагато на ці речі, але це вже буде означати, що Ви дбаєте не тільки про власну дитину, а й про інших, а відповідно Ваша дитина теж вихована подібним чином.

Педіатр

— Що з батьківської поведінки Вас найбільш дратує?

— Перебільшена реакція на усі невеликі хвороби дитинства. Діти — найздоровіші з людей, але їх батьки часто вважають, що їх від смерті відділяє мало не один чих. Тож, будь ласка, будьте впевнені, що Ви і Ваша дитина можете прекрасно впоратися з усіма почервоніннями горла, хлюпаннями носа, свербінням вух і невеликими застудами. У таких випадках я Вам не потрібен, усе, що Вам треба — це трохи курячого бульйону і піклування.

— А як щодо ліків?

— Як би Ви не хотіли рецепт на все про все, але Ваша дитина, скоріш за все, не потребує антибіотиків. Наприклад, 80% запалень вуха проходять без них. Лікарі — хороші люди, і інколи ми виписуємо рецепти лише на всякий випадок і для почуття виконання обов’язку, але Ви б прекрасно впоралися і без антибіотиків.

— А є ще якісь таємниці?

— Є такий синдром, називається «Достатньо хворий, щоб піти до лікаря, але й достатньо здоровий, щоб піти пограти у футбол». Дитина просто зобов’язана, на думку батьків, прийти до мене у неділю на огляд, але аж ніяк не до завершення своєї гри чи тренування. Повірте, якщо дитина достатньо здорова, щоб ходити у школу або тренуватися, то їй немає потреби приходити до мене на огляд. З іншого боку, якщо дитина і справді хвора і потребує огляду лікаря, то вона залишається вдома, навіть під наглядом дорослих. Я не можу магічним чином вилікувати її за раз, щоб вона тут же могла йти у школу.

Вихователька дитсадка

— Ви бачили багато чого. Що Вас найбільше дратує?

— Я називаю це «перекручування правил під себе». У Вас є 66 причин, чому Ваша дитина не повинна їсти, коли усі інші їдять, спати, коли інші сплять, і чому їй повинно бути дозволено ходити кожного дня у костюмі принцеси. Але це справді недобре для неї почуватися особливою у групі серед інших дітей. Кожен повинен слідувати правилам.

— Що ще Ви хотіли б, щоб ми знали?

— Я не бабуся. Забирайте Вашу дитину вчасно. Я, звісно ж, люблю дітей, але я дуже багато працюю і сильно втомлююся, до того ж, за це мало платять, тому я теж хочу вчасно приходити додому.

— Є ще щось, що люди мали б самі знати, але, тим не менш, не роблять?

— Коли забираєте дитину, відірвіться від телефона, погляньте на дитину і привітайтеся. Це був довгий день для малюка, і він скучав за Вами. Приділіть йому увагу. Скажіть: «Привіт, я так рада/радий тебе бачити. Я скучав/скучала за тобою сьогодні. Як у тебе справи? Що робив сьогодні?» Ваша дитина оцінить увагу і буде набагато менше плакати і капризувати.

— Найочевидніша порада, якої все ж не усі дотримуються?

— Перестаньте вести переговори! Якщо на вулиці холодно, не обговорюйте і не вмовляйте дитину півдня. Просто одягніть на неї куртку і все!

Дитячий стоматолог

— Більшість людей не люблять ходити до стоматолога. Діти знають про це?

— Так, Ви можете боятися стоматологів, але немає потреби показувати це дитині і вчити її також боятися. Скажіть: «Ти зустрінешся з хорошою тітонькою лікарем, вона подивиться твої зубки, щоб вони були здорові та гарні. У них є багато цікавих інструментів та приладів, які ти зможеш побачити. А потім ми з тобою підемо гуляти». Не стискайте дитину у обіймах у кімнаті очікування, шепчучи заспокоєння типу: «Не кричи! Будь хоробрий!» Це тільки змусить малюка думати, що його чекає щось жахливе.

Також не робіть обіцянок, яких, можливо, не можна буде дотримати. Не кажіть дитині: «Стоматолог не буде робити рентген» або «Ти нічого не відчуєш», тому що це, скоріш за все, буде неправдою і зашкодить усім, як Вам і дитині, так і лікарю. Якщо дитина задає питання, на яке ви не знаєте відповідь, просто скажіть: «Хороше питання! Давай запитаємо у стоматолога разом». Також, не смішно жартувати з дітьми про виривання зубів.

— Тож як нам підготуватися?

— Добре прочитати дитині історію про відвідування стоматолога, але перегляньте її спочатку самі. Адже більшість таких історій все ж мають хоча б одну страшну картинку стоматолога з інструментом у руці, навіть якщо потім на трьох сторінках розписано, як усі жили довго і щасливо. У мене є доволі хороша книга про стоматологів у кімнаті очікування, але у ній була пара сторінок з картинками і описом стоматологічних інструментів, тож я просто склеїла ці сторінки разом.

Експерт з виховання

— Про що б Ви не написали у своїх книгах?

— Ставати батьками — це як добровільна підписка на тривалу хворобу. Уявіть недугу, при якій Ви не можете спати, не можете займатися сексом, не можете подорожувати, у Вас усе весь час болить. Звичайно ж, це зовсім не значить, що Ви не любите дітей. Насправді, чим більше Ви їх любите, тим важче це все. Ніхто не говорить про це, але Ваша любов до дітей віднині буде впливати на усе протягом життя, включаючи Ваші стосунки з партнером. Навіть якщо до дітей у Вас було прекрасне сексуальне життя, після другої дитини воно стає чимось на зразок: «Зробили, і добре!» Часто вже немає тих почуттів та емоцій, які були спочатку.

— Скажімо, Ви могли б запровадити одне правило, яке жоден з батьків не міг би порушити. Що б це було?

— Не давайте дитині дурнуватих кличок. Особливо, не називайте іменами персонажів фільмів. Ніхто не хоче зватися «Морфеєм», бо його тато був фанатом «Матриці». Це просто тупо.

Няня

— Що найгірше у поведінці батьків?

— Няні не люблять, коли мама зависає поряд. Наприклад, ми з дитиною розважаємося і сміємося, а Ви приходите подивитися, що ми робимо, і це псує нам гру. Якщо ж у дитини істерика, або я роблю їй зауваження, не підходьте також! Це підриває мій авторитет в очах дитини. Я розумію, що дуже важко чути, як хтось інший повчає Вашу дитину. Якби мої діти погано поводилися, будучи з нянею, я б також хотіла піти розібратися, у чому проблема. Але я прошу довіряти мені або просто найняти того, кому можете довіряти.

Дитячий аніматор

— Стільки дітей в одному місці! Як воно?

— Це не діти, хто поводиться невиховано, це їх батьки. Ви навчаєте дитину поводитися тихо і виховано, коли ведете її туди, де будуть дорослі. Але коли Ви самі йдете на дитяче шоу, Ви голосно розмовляєте з іншими дорослими. Ви не проявляєте повагу, якої вимагаєте від власної дитини. У мене якось навіть була жінка на святі, яка висіла на телефоні і заважала виступати протягом усього шоу! Також, не приводьте на свято занадто малих дітей, які ще не розуміють і не можуть насолоджуватися виставою. Коли такий малюк почне плакати, це зіпсує настрій усім, у тому числі й іншим дітям, адже ніхто не любить слухати дитячий плач та крик.

P.S. Уся інформація у цій статті та на сайті, включаючи думку медиків та інформацію стосовно здоров’я, подана виключно для ознайомлення і ні в якому разі не може використовуватися як обов’язкові настанови чи план дій у кожному конкретному випадку. Завжди консультуйтеся з власним лікарем з приводу будь-яких питань щодо свого здоров’я та здоров’я своїх дітей. Імена експертів, які давали інтерв’ю, у статті приховано для захисту їх особистої інформації.

Сподіваємося, Вам сподобалися ці поради для батьків! Ставте лайк і не забувайте ділитися з друзями=)

Хочете ще більше цікавих порад та одкровень? Читайте нашу статтю “26 мам і тат діляться найкращими батьківськими відкриттями”.

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)