Як спонукати дітей добре поводитися. Как побудить детей хорошо вести себя

У цій статті ми розповімо про 6 перевірених мамами на практиці методів, як спонукати дітей добре поводитися і слухатися Вас. Звичайно, у кожного різна ситуація у родині, але ми впевнені, що деякі з них точно будуть ефективні саме з Вашими дітьми. Тож спробуйте їх і напишіть нам у коментарях, які результати отримали =)

Як змусити дітей слухатися?

Ось ці 6 методів стимуляції хорошої поведінки:

1. Хваліть

Часто ми приділяємо дітям значну увагу, коли вони зробили щось не так. Це природна реакція людини. Однак, якщо ми приділяємо їм ще більшу увагу, коли вони добре поводяться і роблять щось хороше, то трапляються дива. Тож, наступного разу, коли Ваші діти поводитимуться виховано і гарно, дайте їм відчути, що вони найкращі. Це не повинно бути дуже важко, правда? Адже вони — Ваші маленькі сонечка. Кожного разу, коли діти роблять щось правильно, хваліть їх. З захватом і запалом, ніби Ви фанат Бейонсе і тільки що зустріли її у аеропорту. Це дуже ефективно надихає дітей повторювати хорошу поведінку з надією отримати таку ж саму емоційну похвалу. Яку вони, звісно ж, кожного разу отримуватимуть.

2. Закривайте очі

Кожного разу, коли діти починають демонструвати погану поведінку, саме невеликий непослух (не серйозне порушення правил), просто закрийте на це очі. Ігноруйте. Вдавайте, що нічого не бачили. Цей спосіб особливо ефективний з найбільш непокірними дітьми, які часто роблять шкоду. Зробивши щось погане, вони зазвичай дивляться на батьків і очікують їх реакції, адже прекрасно знають, що не повинні були робити. Таким чином, Ваш маленький шкодливець буде очікувати на реакцію, яка ніколи не настане, що неодмінно його спантеличить. Просто посміхніться про себе і чекайте наступного разу, коли він зробить щось хороше, щоб Ви могли вдатися до способу №1 і похвалити його.

3. Вивчайте розвиток дитини

Звичайно, батьківство краще всього пізнається на практиці, не у читанні. Однак, значну цінність приносить також і читання книг і матеріалів з психології розвитку дитини. Книги допоможуть Вам краще зрозуміти необхідні методи і підходи, що ефективно змушують дітей слухатися. Серед кращих книг з дитячої психології можна назвати: Януш Корчак «Як любити дитину», Діма Зіцер «Свобода від виховання», Людмила Петрановская «Якщо з дитиною важко» та ін.

Огляд цих та інших книг Ви можете прочитати у нашій статті «10 найкращих книг з дитячої психології для батьків».

4. Звертайте увагу

Ви, мабуть, гадаєте, чому я пару хвилин назад писала, що треба вмикати режим ігнорування і закривати очі, а зараз пишу, що треба звертати увагу. Однак читайте далі =) Одна з найбільших причин, чому діти погано поводяться — це тому, що щось з ними відбувається. Можливо, вони не задоволені ситуацією вдома або щось непокоїть їх у школі. Тож важливо звертати увагу на дітей і на те, що відбувається у їх житті. Знаючи це, Ви зможете пом’якшити і вирішити проблеми, які ймовірно можуть спровокувати дитячий непослух.

5. Показуйте на своєму прикладі

Це мабуть основний з методів хорошого виховання. Показуйте дітям, як треба поводитися, на власному прикладі. Це означає, що Вам не можна кричати, дратуватися, насуплюватися і ображатися, коли Ви не отримуєте те, що хочете. І не думайте, що ми тут щось вигадуємо, є море дорослих, які поводяться саме так, і якраз тоді, коли їх діти спостерігають! А потім вони очікують, що їх діти поводитимуться інакше. Це особливо актуально з дітьми старшого віку і підлітками, яким треба показати, як виражати свої складні емоції, не вдаючись до негативної і деструктивної поведінки.

6. Висуньте пропозицію, від якої важко відмовитися

Знаю, це звучить як заклик до того, щоб підкупити дітей на хорошу поведінку. Що ж, так воно і є. Це дуже ефективний метод для отримання бажаних результатів. Якщо Ви збираєтеся по магазинам і знаєте, що у наступні годину-дві діти будуть всіляко Вас відволікати і заважати, то перед виходом з дому проведіть з ними розмову. Скажіть, що Вам від них потрібно (бажана поведінка), і що Ви за це їм дасте/зробите для них/купите їм. Це звичайно не улюблений наш спосіб, але він завжди діє при необхідності.

Тепер Ваша черга: які Ваші методи спонукати дітей добре поводитися? Поділіться своїми секретами з нами, залиште коментар нижче.

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)