6 порад, як збирати дітей вчасно

Година від пробудження і до виходу з дому до школи часто нагадує поспіх і безлад. На щастя, у нас є кілька улюблених стратегій, які допоможуть Вам мати більш спокійні і ефективні ранки.

Поради, як збирати дітей вчасно

Користуйтеся «стартовою площадкою»

Як протидіяти безладу взуття, одягу, книг, сумок та письмових приладь і їх пошукам перед виходом з дому? Створіть спеціальну зону, відвівши для цього місце, яке у Вас є: гардеробну, шафу чи просто антресоль з гачками. Це місце має залишатися священним і виконувати лише свою функцію: верхній одяг, сумки і взуття беруться звідти і повертаються туди ж. І взуття не обов’язково має там стояти ідеально у ряд, головне, щоб воно стояло завжди там. Діти і мами потребують лише одну-дві щоденні пари взуття біля дверей, не більше. «Стартову площадку» теж можна використовувати як місце для заряджання телефона, зберігання ключів і окулярів, таким чином вони завжди будуть під рукою перед виходом з дому.

Ефективна підготовка обіду

Головний трюк для збереження часу: нехай діти просто купують обід у школі. Якщо ж це для Вас неможливо або небажано, підготуйте шкільний обід, коли Ви і так готуєте щось на кухні. Наприклад, якщо Ви поставили воду на плиту, щоб зварити спагеті на вечерю, то скористайтеся часом, поки кипить вода і вариться вечеря, щоб зробити дітям бутерброди у школу. Також бажано залучати дітей на допомогу. Після приходу зі школи, нехай кожен з них витягає свій контейнер для обіду з портфеля, викидає рештки у сміття і кладе у мийку. Або навіть краще: нехай діти потроху привчаються самі готувати собі бутерброди і мити контейнери, вони можуть починати це робити вже з віку початкової школи.

Зробіть одягання простішим

Тут ми більше говоримо про самих мам, а не дітей. Якщо Ви приділите трохи часу для впорядкування свого гардеробу на вихідних, то Ви значно скоротите час на прийняття рішення «Що одягти?» кожного ранку. Поділіть свій одяг, скажімо, на 9 наборів предметів одягу як на роботу, так і для повсякденного виходу, у яких Ви чудово виглядаєте (блузка+класичні штани, теніска+джинси і т.д.). Потім же просто одягайте їх по черзі, коли який хочете.

Якщо ж Ви також втрачаєте час зранку на баталії «Що одягти?» і з дітьми, то перестаньте. Просто допоможіть дитині вибрати одяг ще ввечері. А можете і взагалі не втручатися. Якщо Ваша дитина вже в змозі сама одягатися, зазвичай у віці близько 4 років, то просто дозвольте їй самій це робити. Так, інколи її фантазія поєднує, здавалось би, несумісні речі, але це один з чудових проявів себе маленьких дітей. Колись Вам буде навіть не вистачати цього часу.

Одягайте взуття і верхній одяг за 8 хвилин до того, як треба виходити з дому

Цей час оптимальний для того, щоб не переживати за спізнення у школу. Якщо до школи треба виходити у 7:40, щоб встигнути вчасно, то нехай діти вдягають взуття і верхній одяг у 7:32. Якщо у них це забере 2 хвилини, то у них буде 6 лишніх хвилин на відпочинок по приході до школи. Якщо ж вони вдягатимуться неквапно, і у них на це піде 5 хвилин, то Ви все одно встигнете вчасно.

Переглядайте календар і плани у кінці шкільного тижня

Кожної п’ятниці переглядайте плани на наступний тиждень, щоб підготуватися і розподілити обов’язки. Наприклад, вирішіть, коли Ви чи чоловік будете забирати дітей зі школи. Або відмітьте особливі дні, наприклад, позакласні заняття чи додаткові уроки з репетитором, спортсекції, коли дитину треба забирати пізніше. Відмічайте навіть дрібні деталі, таким чином Ви будете повністю готові до наступного тижня, без поспішних останніх приготувань. Наприклад, коли у Вашої дитини буде екскурсія з класом, відмітьте, що у цей день вона має одягти щось гарне, а не повсякденну шкільну форму.

Перепрограмуйте ранки

Існує певне загальне уявлення про ранки з дітьми — хаос! Але вони не обов’язково повинні бути такими. Ранки — це чудовий час, щоб насолоджуватися компанією один одного у родинному колі. Можливо, у Вас немає змоги обідати чи вечеряти усією родиною разом у будні дні через різну тривалість робочого дня і додаткові заняття дітей. Але сніданок Ви можете проводити разом. Сніданок теж може бути радісним початком дня і прекрасним часом з родиною, якщо кожен її член ним насолоджується і проводить його не у поспіху.

Сподобалися ці поради, як збирати дітей вчасно? Спробуйте їх на практиці і діліться з нами своїми відгуками у коментарях=) Також не забуваємо ставити лайки і ділитися з друзями!

Ваша активність - наше натхнення! Подякуйте автору лайком, репостом чи коментарем =)